úterý 10. dubna 2018

Nové hnízdo

Překvapuje mě, jak snadno a rychle jsem za sebou nechala pět let života na 38 metrech čtverečních. Jednoho dne jsem prostě otočila klíčem v zámku a odešla, někde za čelem jsem ale uslyšela hlásek "Konečně pryč!" a bylo to.

A přitom to byl konec jedné etapy života, nemálo významné. Bylo to první bydlení bez rodičů, s klukem, který se posléze stal manželem. Tam jsem se poznali, zjistili, jak oba fungujeme, jak fungujeme dohromady a jací opravdu jsme.

Ne, ani jedna slza neukápla. Ačkoli byl ten byt v krásné čtvrti, byl tam klid, říkala jsem mu "doma", nebylo to pro mě úplně doma. Protože to nebylo moje, i když jsem se do všech zdí propsala. Byt v přízemí obklopený stromy a jinými domy znamená, že proud slunečních paprsků nikdy nevidíte. Zato je ten byt prohřátý a v zimě vymrzlý od okolní země. A postupně obrůstáte pavučinami, protože pavouci a chrobáci milují temné kouty.

Tak ahoj!

Balení kuchyně bylo téměř nekonečné.

Poslední oběd.

Za rok budu určitě hodně ráda vzpomínat na to, jak rychle se mi ten byt uklidil a jak mě naučit nehromadit majetky. Jak blízko jsme si my dva s mužem byli. Ale teď ještě ne.

Jsme přestěhovaní v rekordním čase. Bydlíme mezi krabicemi, místo dřezu lavor, kuchyň stojí složená v yoga roomu a čeká na smontování. A pak bude čekat na výrobu desky, protože atyp. Jenže už teď, i mezi krabicemi, cítím tu největší svobodu, jakou jsem už dlouho nezažila. Mohu vstát dřív než muž a neruším ho. Mohu si napustit horkou vanu. Mohu si zacvičit a nikoho neobtěžuju. Nebo prostě můžu jen tak sedět a koukat na ten pěkný výhled, který máme z pokoje. Manžel začal v noci spát a ráno mi říká, že se konečně dobře vyspal. A to je i pro mě dobrá zpráva, protože insomnie a nekvalitní spánek v 1 plus kk není nic moc. A nevyspaný manžel rovná se velký špatný.

Jednoduše jsem strašně šťastná, protože se mi splnil sen. Máme hnízdo, které je opravdu jen naše společné, máme v něm prostor pro nádech i výdech.

Když Brno vstává.

Velikonoční pondělí a krabicový chaos.

Krabice, krabice, tašky, všude nepořádek.

Nová kuchyň na následující měsíc(e). Nejlepší je ten "dřez".

Prý že capsule wardrobe... Ani ne, jen skříň na pár let.

Lego pro dospělé! Zárodek kuchyně, kterou budou moji kluci skládat zatímco se budu jógovat na Vysočině.

Z Yoga Roomu, zbytek je zaskládaný krabicemi s kuchyní.

3 komentáře:

 1. Taková krása, Evi! Naprosto přesně vím, jak se cítíš a doufám, že ten pocit novosti, svěžesti a svobody vám oběma vydrží co nejdéle - ideálně, že nikdy nezmizí :-). Máte to tam opravdu krásné, kamarádka bydlí hned přes ulici, tak jsme vždycky při návštěvách okukovali, jak vám tam to tam krásně roste a najednou je to hotové a vaše! Doufám, že se pak podělíš i o další fotky, jak jste si to tam uspořádali a zabydleli, zvlášť na yoga room jsem zvědavá :-). Ať se vám krásně bydlí!

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsme dlouho s mužem žili v přízemním bytě. Hmyzí havěť, pavouci ani vedro nebo naopak zima nás tam netrápila, ale ten nedostatek světla po nějaké době začne opravdu vadit. A nejen kvůli kytkám. :)
  Z toho bytu jsem se stěhovali loni, sice do světlejšího a s pěkným výhledem ale taky mnohem menšího. Ale i když se nám tu teď žije dobře, už od začátku víme, že je to jen na přechodnou dobu, tak dva tři roky. A ta jasně daná dočasnost mě strašně paralyzuje tu do toho investovat jak peníze, tak čas i úsilí dělat z toho opravdový domov. Což je výsledku taky na prd.
  Podle fotek to vaše nové bydlení vypadá parádně. Ráda se do budoucna od tebe nechám inspirovat, jestli časem přidáš o bydlení další články.
  Jak jste to vlastně vyřešili s tou kuchyní? Pamatuju si, že si kdysi psala o tom, jak je těžký vybalancovat rozpočet s představou jak by to mělo vypadat.

  Jinak přeju, ať se vám tam bydlí krásně a ať jste tam šťastní. Jo a taky ať máte dobrý sousedy. Protože debilní sousedi umí otrávit žití i v tom nejkrásnějším a nejpohodlnějším bytě.

  OdpovědětVymazat
 3. Jestli se nepletu, tak jsme jezdili velmi často kolem, když se Váš byt stavěl. Úplně se mi zastesklo po Brně.

  OdpovědětVymazat